Czyszczenie i regeneracja filtrów DPF/FAP Zabrze

Na tym obszarze tymczasowo wstrzymujemy świadczenie naszych usług.
Przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Jeśli mieszkasz w Zabrzu lub w okolicy, posiadasz samochód z silnikiem diesla i nadszedł ten moment, gdy zauważasz pierwsze symptomy zatkanego filtra DPF, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dotyczy czyszczenia zapchanego filtra DPF w sposób szybki, skuteczny, i wcale nie taki drogi!

Jak zamówić czyszczenie DPF w kilku prostych krokach?

 • Najpierw zdemontuj filtr u swojego mechanika.
 • Następnie zamów u nas telefonicznie lub przez stronę internetową usługę regeneracji DPF.
 • Po naszej stronie będzie wysłanie kuriera po odbiór filtra - za niewielką opłatę dostarczy do naszej siedziby filtr, a po procesie analizy i oczyszczania, odwiezie go z powrotem do warsztatu. Możesz się zdziwić – Twój filtr będzie jak nowy, a auto wróci do normalnych osiągów!

Dostarczony przez kuriera filtr DPF czyścimy i odsyłamy zwykle w ciągu 1 dnia.

Regeneracja filtrów DPF

Poznaj nasze atuty

Solidne wykonanie usługi

Dzięki wielu doświadczeniom wypracowaliśmy skuteczny sposób czyszczenia filtrów DPF i katalizatorów. Wypłukujemy praktycznie 100% zanieczyszczeń zalegających w DPF.

Szybkie terminy realizacji

Posiadamy wysokiej jakości sprzęt, co pozwala nam wykonać czyszczenie w tym samym dniu.

Zajmujemy się wszystkim od A do Z

Organizujemy odbiór filtra lub katalizatora z wyznaczonego przez Państwa adresu, czyścimy i zwracamy ponowanie pod wskazany adres. Dla klienta cały zabieg sprowadza się do wysłania adresu odbioru.

Kto powinien zamówić czyszczenie DPF w Zabrzu?

Regeneracja DPF przeznaczona jest dla kierowców, którzy zauważą następujące objawy, wskazujące na zapchany filtr:

 • zapalenie się kontrolki filtra,
 • gorsze osiągi silnika oraz zmniejszona efektywność jego pracy,
 • błędy wyświetlane przez komputer pokładowy,
 • nieskutecznie przeprowadzana regeneracja DPF z wykorzystaniem metody pasywnej.

Filtr DPF jest składową częścią wyposażenia samochodów diesla, i ma na celu wychwytywanie ze spalin szkodliwych cząstek stałych. Osadzają się one na filtrze i dzięki temu nie przedostają do atmosfery. Po zmianie przepisów, od 2010 roku filtr jest obowiązkowo montowany do każdego auta z silnikiem diesla.

Jeśli zagłębisz się w temat, dowiesz się, że jeszcze niedawno często praktykowane usunięcie filtra nie jest metodą opłacalną, ponieważ w niższej cenie jest możliwość doprowadzenia go do parametrów przepływu zbliżonych do nowego filtra. Jazda samochodem bez sprawnego DPF jest nielegalna i grozi poważnymi konsekwencjami, również finansowymi. Zapraszamy do umówienia się na regenerację filtra mieszkańców Zabrza i okolic.

Gdy zapali się kontrolka DPF, najlepiej zadziałać od razu. Wystarczy zaprowadzić samochód do warsztatu, a do nas zadzwonić i zgłosić zamiar regeneracji filtra. Reszta działań po naszej stronie, a już po 2-3 dniach auto będzie gotowe do odbioru, ze zregenerowanym filtrem. Wykorzystujemy zaawansowaną metodę wodną, która w skuteczny sposób czyści ścianki filtra, nie generując dużych kosztów i nie wymagając długiego czasu oczekiwania.

Jaka jest zasada działania wodnego czyszczenia filtrów DPF/FAP?

Przy wodnym czyszczeniu FP/FAP wykorzystujemy specjalną maszynę do czyszczenia DPF (potocznie zwaną „pralką DPF”). Przez zanieczyszczony filtr impulsami przepływa woda pod wysokim ciśnieniem, z dodatkiem substancji chemicznych w odpowiedniej proporcji. Przepływając przez filtr, wybija z jego ścianek stałe cząstki zanieczyszczeń. Wodna regeneracja jest bezinwazyjna i nie niszczy filtra. Co więcej, czyszczenie jest efektywne w ok. 98%.

Jakie są największe zalety wodnej regeneracji DPF/FAP?

Mycie DPF jest najlepszym rozwiązaniem problemu – wystarczy spojrzeć na wymienione poniżej zalety:

 • regeneracja jest nieinwazyjna i bezpieczna,
 • z filtra usuwane są również popioły, których nie można pozbyć się innymi metodami,
 • gwarancja na usługi czyszczenia,
 • stosując regenerację zamiast usuwania, postępujesz zgodnie z prawem.

Mieszkasz w Zabrzu? A może w innym mieście? Niezależnie od miejsca zamieszkania, w każdym przypadku możesz skorzystać z naszych usług! Dzięki usługom kurierskim, jesteśmy w stanie obsługiwać działamy na terenie całej Polski. Zapraszamy – z nami szybko i skutecznie rozwiążesz problem zapchanego filtra!

W jaki sposób odbywa się regeneracja DPF?

Analiza filtra DPF

Z użyciem kamery endoskopowej szukamy uszkodzeń mechanicznych wkładu filtra. Jeśli w tym etapie zauważymy uszkodzenia, filtr niestety będzie wymagał wymiany. Zwrócimy Ci wtedy pieniądze i odeślemy filtr z powrotem.

Czyszczenie DPF/FAP metodą wodną

Czyszczenie odbywa się w tzw. pralce DPF. Maszyna wytwarza silne uderzenia wody zmieszanej ze specjalistycznymi środkami chemicznymi, które przepuszcza się przez filtr, aby usuwały zalegające zanieczyszczenia. Proces powtarzamy kilkukrotnie, aby mieć pewność skuteczności metody.

Suszenie - testy przepustowości

Filtr suszymy, a następnie sprawdzamy przepływ przez filtr. Razem z filtrem wyślemy do Ciebie wydruki testu, potwierdzające skuteczność czyszczenia.

Pierwsze objawy zapchania filtra powinny skłonić Cię do skorzystania z usług czyszczenia i regeneracji DPF/FAP. Jeśli skorzystasz z naszych usług, szybko zorientujesz się że nie taki diabeł straszny... ani drogi! Skuteczność metody oraz profesjonalna i szybka obsługa gwarantuje zadowolenie naszych klientów z Zabrza i okolic, a także z całej Polski. Nasze usługi są przeznaczone dla wszystkich modeli samochodów.

Masz problem z filtrem DPF? Pomożemy Ci go rozwiązać!

Masz problem z zapchanym filtrem cząstek stałych? Skorzystaj z czyszczenia DPF w Zabrzu!

Zapewniamy proste i skuteczne czyszczenie zatkanych filtrów DPF/FAP.
Nowoczesna maszyna stosująca metodę hydrodynamiczną usuwa do 98% zanieczyszczeń filtrów.

Co ważne - czyszczenie odbywa się nieinwazyjnie! Proponujemy transport w obie strony i udzielamy gwarancji!

Problem z zapchanym filtrem DPFa? Zadzwoń!

Skontakuj się z nami i skorzystaj z regeneracji DPF w atrakcyjnej cenie.
Oferujemy darmowego kuriera i udzielamy gwarancji na wykonane czyszczenie! #-#

Sprawny DPF kontakt

Najczęstsze pytania

Nie stanowi to problemu. Mamy podpisaną umowę z firmą kurierską i możesz wysłać do nas filtr w bardzo atrakcyjnej cenie .

Samą usługę regeneracji DPF wykonujemy zwykle w ten sam dzień, w którym został do nas dostarczony.
Czyszczenie przy pomocy maszyny do DPF zapewnia przywrócenie sprawności filtra do niemal fabrycznych parametrów. Jest to obecniej najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza metoda naprawy filtrów DPF. Ponadto usługa jest oferowana w rozsądnej cenie.