Czyszczenie i regeneracja DPF - na czym to polega i czy warto?

Odpowiadamy na najczęstsze pytania i wątpliwości związane z wodną regeneracją DPF.
Jeśli wśród naszych odpowiedzi nie znajdziesz interesującej Cię informacji, zadzwoń do nas.

Nie mogę dostarczyć DPF osobiście, czy regeneracja jest możliwa?

Regeneracja jest możliwa. Jeżeli mieszkasz nawet na drugim końcu Polski, możemy odebrać od Ciebie filtr za pośrednictwem firmy kurierskiej. Nasze usługi wykonujemy nawet w dniu dostarczenia do nas przesyłki. Po udanym czyszczeniu odsyłamy DPF pod wskazany adres. Jeżeli filtr nie kwalifikuje się do regeneracji, zwracamy Ci koszty usługi. Zapewniamy bardzo niskie koszty transportu w obie strony.

Czy wodne czyszczenie DPF jest skuteczne?

Tak. Czyszczenie filtra cząstek stałych przy pomocy specjalistycznej maszyny jest metodą bardzo skuteczną i bezpieczną. Zwykle efektem kilkuetapowego czyszczenia jest przywrócenie DPF do niemal fabrycznych parametrów. Ponadto zepewniamy trwałe efekty i dlatego na każde czyszczenie dajemy gwarancję.

Jak długo trwa czyszczenie DPF lub katalizatora?

Czyszczenie DPF/FAP trwa około 90 minut. Jest to standardowy czas potrzebny na przeprowadzenie regeneracji. Składa się na niego:
  • 15 minut - przygotowanie filtra do czyszczenia ( sprawdzenie stanu filtra, testy ciśnienia oraz podpięcie adapterów ).
  • 3x15 min. - właściwe czyszczenie
  • 30-40 min. - suszenie filtra lub katalizatora
Czas regeneracji jest zależny od stopnia zapchania filtra. Jeżeli DPF jest mocno zanieczyszczony lub zalany olejem ( po awarii turbo ), stosujemy cykl mycia 5x15 min. Wtedy regeneracja wydłuża się do 120 minut.