Mycie i płukanie filtrów DPF/FAP

Nadszedł czas na mycie filtra cząstek stałych (DPF) w Twoim aucie? W takim razie skorzystaj z najlepszego rozwiązania, jakim jest metoda hydrodynamiczna. Szybko, skutecznie i w atrakcyjnej cenie przeprowadzimy płukanie filtra DPF w Twoim aucie! Dzięki współpracy z firmą kurierską, zapewniamy bardzo tani transport filtrów do oczyszczenia.

Czyszczenie filtrów DPF

Odnotowujesz objawy zapchanego filtra DPF? Najwyższa pora na mycie DPF metodą wodną! Powierz to ważne zadanie doświadczonym fachowcom, którzy wykonają je profesjonalnie, skutecznie i w atrakcyjnej cenie . Pozostajemy do Twojej dyspozycji. Dowiedz się, jak możemy Ci pomóc i dlaczego warto nam zaufać.

Na czym polega mycie filtra DPF?

Innowacyjna metoda mycia DPF pozwala na bezinwazyjne i zarazem wysoce wydajne przeczyszczenie tego ważnego podzespołu. Ponieważ do początkowej diagnostyki wykorzystuje się precyzyjną kamerę inspekcyjną, dokładnie wiadomo, czy DPF jest uszkodzony, czy tylko zatkany. To umożliwia podjęcie skutecznych działań regeneracyjnych.

Hydrodynamiczna metoda płukania DPF wykorzystuje nowoczesną maszynę, która równie dobrze radzi sobie z filtrami dowolnego rodzaju niezależnie od marki i producenta. Znakomita skuteczność w usuwaniu zanieczyszczeń jest możliwa dzięki zastosowaniu technologii wypłukiwania DPF wodą pod wysokim ciśnieniem, połączoną ze specjalnymi środkami. Płukanie odbywa się cyklami, aż do momentu, kiedy zostanie przywrócony do pełnej sprawności.

Wodne mycie filtra DPF gwarantuje oczekiwane efekty dzięki wielokrotnym cyklom czyszczenia. Metoda pozwala usuwać nawet najmniejsze drobinki sadzy, popiołu i innych zanieczyszczeń. Następnie maszyna dokładnie suszy DPF w wysokiej temperaturze. Po wykonaniu wszystkich niezbędnych działań i przywróceniu go do stanu pełnej sprawności wyświetla i drukuje wynik końcowy.

Etapy płukania filtra cząstek stałych DPF metodą wodną:

 • diagnostyka przy użyciu kamery inspekcyjnej,
 • czyszczenie DPF w ramach 3 cykli,
 • suszenie,
 • końcowy wynik i wydruk dla klienta.

Dla kogo jest płukanie DPF/FAP?

Jeżeli podejrzewasz, że filtr cząstek stałych w Twoim samochodzie uległ zapchaniu, zapraszamy do naszego warsztatu. Skutecznie wypłuczemy i przeczyścimy go metodą hydrodynamiczną. Jeżeli nie możesz osobiście dostarczyć nam niesprawnego DPFa, zapewniamy jego transport w bardzo atrakcyjnej cenie. Wysyłamy kuriera po jego odbiór, a później wysyłamy pod wskazany przez klienta adres.

Najczęstszymi objawami świadczącymi o problemach z DPF są:

 • zapalanie się kontrolki filtra DPF,
 • duża ilość spalin wydobywających się z układu wydechowego,
 • podwyższone zużycie paliwa,
 • ponadnormatywne zużycie oleju silnikowego,
 • brak możliwości regeneracji filtra metodą pasywną,
 • obniżone osiągi silnika,
 • błędy komputera pokładowego.

Twojemu samochodowi doskwiera jeden lub kilka z powyższych objawów? W takim razie umów się na wizytę w naszym warsztacie lub wyślij nam swój filtr za pośrednictwem kuriera. Gdy okaże się, że mycie filtra cząstek stałych DPF będzie konieczna, możesz liczyć na naszą fachową pomoc!

Mycie filtra DPF - dlaczego warto?

Jeżeli Twoje auto jest wyposażone w filtr cząstek stałych, nie masz prawa go usuwać. Wiąże się to bowiem z wysoką karą, a poza tym może powodować błędy w działaniu komputera pokładowego. Być może zastanawiasz się nad możliwością oddania filtra do wypalania, jednak jest to metoda mało skuteczna i obciążająca silnik. Ponadto, częste wymuszanie wypalania znacznie skraca żywotność samego filtra. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest oferowana przez nasz warsztat wodne mycie DPF.

Powierzając nam płukanie filtra cząstek stałych, masz pewność, że z powodzeniem zostaną usunięte wszelkie drobiny sadzy oraz inne zanieczyszczenia. Wieloetapowa, zautomatyzowana procedura gwarantuje doskonałą skuteczność i nie wymaga wymiany oleju, co jest zalecane w przypadku wypalania. Mycie filtra cząstek stałych za pomocą specjalistycznej maszyny pozwala Ci zadbać o samochód i nie martwić się ewentualnymi mandatami za brak DPF.

Masz problem z filtrem DPF? Pomożemy Ci go rozwiązać!

Najczęstsze pytania:

Nie stanowi to problemu. Mamy podpisaną umowę z firmą kurierską i możesz wysłać do nas filtr w bardzo atrakcyjnej cenie .

Samą usługę mycia DPF wykonujemy zwykle w ten sam dzień, w którym został do nas dostarczony.
Płukanie przy pomocy maszyny do DPF zapewnia przywrócenie sprawności filtra do niemal fabrycznych parametrów. Jest to obecniej najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza metoda naprawy filtrów DPF. Ponadto usługa jest oferowana w rozsądnej cenie.