Czyszczenie i regeneracja filtrów DPF

Zapchany filtr DPF to poważny problem, z którym prędzej czy później będzie się borykać każde auto wyposażone w filtr cząstek stałych. Warto wiedzieć, że zbagatelizowanie pierwszych objawów świadczących o jego zapchaniu czy niedrożności może nie tylko zakończyć się unieruchomieniem auta i wygenerowaniem dodatkowych koszty niezbędne do poniesienia. Czy wiesz, że cena wspomnianego nowego elementu pojazdu może wynieść nawet kilku tysięcy złotych? Chcąc zaoszczędzić te środki finansowe warto skorzystać z oferowanej technologii – czyszczenia filtrów DPF.

Regeneracja filtrów DPF

Na czym polega czyszczenie DPF metodą hydrodynamiczną?

Oferujemy zautomatyzowane czyszczenie filtrów DPF za pomocą specjalistycznych maszyn wykorzystujących metodę hydrodynamiczną. Najważniejszą zaletą rozwiązania jest możliwość przywrócenia filtra DPF do pełnej sprawności. W procesie tym na poziomie 99% są usuwane:

  • sadza i popiół,
  • cząstki PM10, osady z oleju a także ceru.

Warto wspomnieć, że bardzo ważnym atutem rozwiązania jest brak obciążeń mechanicznych oraz termicznych zarówno silnika, jak i układu wydechowego. Dodatkowo metoda ta nie ingeruje pod względem mechanicznym w strukturę DPF. Najistotniejszą zaletą docenianą przez Klientów jest osiągnięcie wysokich efektów bez obaw o utratę dowodu rejestracyjnego podczas kontroli ( jak ma to miejsce w przypadku usunięcia ).

Jak przebiega proces czyszczenia filtra DPF metodą hydrodynamiczną?

Pierwszym etapem czyszczenia i regeneracji filtra DPF metodą hydrodynamiczną jest weryfikacja jego stanu. Analiza pozwala ustalić czy problemem jest jedynie zatkanie czy też uszkodzenie mechaniczne. Zyskanie wspomnianej wiedzy jest kluczowe, gdyż uszkodzenia mechaniczne uniemożliwiają przeprowadzenie czyszczenia. Na tym etapie jest także wykonywany pomiar stopnia niedrożności filtra, pozwalający określić stopień jego zatkania i dopasować odpowiednie parametry regeneracji.

W procesie czyszczenia i regeneracji DPF wykorzystujemy wysokiej klasy maszyny, przy pomocy których jest wykonywana także wcześniej wspomniana analiza zapełnienia. Sam proces obejmuje nie tylko montaż i wpięcie filtra do układu maszyny, ale też dobór wszystkich elementów montażowych. Jest to o tyle kluczowe, gdyż wymaga indywidualnego dopasowania do marki i modelu pojazdu. Kolejnym etapem jest przeprowadzenie kilkuetapowego czyszczenia wodnego. Woda w połączeniu ze specjalnymi środkami czyszczącymi pod wpływem wysokiego ciśnienia wypłukuje całą sadzę oraz popiół. Kiedy przepustowość DPFa zbliży się do wartości fabrycznych przechodzimy do suszenia powietrzem o wysokim ciśnieniu i temperaturze oraz chłodzenia DPFa w trybie automatycznym.

Chcąc potwierdzić uzyskane efekty, każdorazowo wykonujemy test parametrów po każdym cyklu czyszczenia. Wydruki z każdego pomiaru przekazaniem Klientowi, jako potwierdzenie rzetelnego wykonania usługi.

Kto może skorzystać z czyszczenia filtrów cząstek stałych?

Ofertę czyszczenia i regeneracji DPF kierujemy do właścicieli pojazdów z zapchanym filtrem DPF. Jedynym, koniecznym do spełnienia warunkiem jest brak stwierdzenia uszkodzeń mechanicznych podczas przeprowadzanej weryfikacji. Ich wystąpienie całkowicie dyskwalifikuje możliwość przeprowadzenia omawianej usługi. Wówczas pozostaje konieczność wymiany.

Jakie są zalety czyszczenia filtrów DPF?

Czyszczenie filtrów DPF metodą hydrodynamiczną wiąże się z wieloma atutami. Do najważniejszych można zaliczyć:

  • przywrócenie sprawności filtra DPF na poziomie 99%,
  • czyszczenie odbywa się bez rozcinania obudowy DPF, co pozwala wyeliminować ryzyko uszkodzenia wkładu ceramicznego,
  • metoda eliminuje również wystąpienie obciążeń dla układu wydechowego i silnika,
  • dokładne oczyszczenie kanałów filtra zarówno z sadzy, popiołów, nagaru jak i tlenku ceru,
  • suszenie odbywa się w temperaturze 100 °C, a w połączeniu z turbiną i trójfazową nagrzewnicą daje znakomite efekty,
  • czyszczenie metodą hydrodynamiczną zapewnia trwałe efekty.

Poza wspomnianymi zaletami jest jeszcze kilka atutów, o których należy wspomnieć. Warto wiedzieć, że polskie prawo przewiduje wysokie kary finansowe nakładane na właścicieli pojazdów usuwających filtr w nielegalny sposób. Oczywiście, zdarzają się sytuacje, gdy jego wymontowanie jest konieczne, aczkolwiek w jego miejsce montujemy zupełnie nowy filtr, który zapewnia prawidłowe działanie auta. Niemałym problemem mogą się okazać również problemy z prawidłowym działaniem komputera – często na desce rozdzielczej pojawiają się liczne błędy, niemożliwe do usunięcia.

Chcesz skorzystać z oferty czyszczenia filtra DPF? Sprawdź, jak to wygląda krok po kroku!

Dostarczenie filtra

Abyśmy mogli wyczyścić filtr DPF musisz nam go dostarczyć. Możesz to zrobić w dowolny i dogodny dla Ciebie sposób. Możesz przywieźć go do siedziby firmy osobiście – zawsze jesteś u nas mile widziany! Klientom, którzy nie mogą nas osobiście odwiedzić zapewniamy usługę kuriera (w bardzo niskiej cenie), który dostarczy przesyłkę.

Analiza stanu DPFa

Przeprowadzamy analizę i dokonujemy oceny stanu DPF na podstawie obrazu uzyskanego z kamery endoskopowej. Czynność ta jest rejestrowana – na życzenie Klienta udostępniamy wspomniany zapis.

Na tym etapie decydujemy, czy jest możliwe wykonanie czyszczenia DPF. Jeśli filtr nie może zostać wyczyszczony, zwracamy Ci uiszczoną opłatę za usługę oraz odsyłamy filtr za pośrednictwem firmy kurierskiej.

Właściwe czyszczenie

Teraz przechodzimy do najważniejszego kroku – czyszczenia filtra. Sposób, w jaki pozbywamy się zanieczyszczeń opisaliśmy powyżej. Przypominamy jednak, że po pozytywnym zakończeniu usługi ponownie przeprowadzamy analizę przepustowości, a jego wyniki przekazujemy klientowi.

Otrzymany filtr najczęściej czyścimy w ciągu 24 godzin – w wyjątkowych sytuacjach czas ten może ulec wydłużeniu, ale o tym z pewnością Cię poinformujemy.

Wydruki z parametrami „przed” i „po” czyszczeniu dołączamy do wyczyszczonego filtra i wysyłamy pod wskazany przez klienta adres lub przekazujemy informację o możliwości jego osobistego odbioru.

Filtr cząstek stałych jest u Ciebie, a Twoje auto znów działa, tak jak powinno! Pragniemy jeszcze tylko wspomnieć, że do każdej wykonanej usługi udzielamy 24 miesięcznej gwarancji na czyszczenie.

Masz problem z filtrem DPF? Pomożemy Ci go rozwiązać!

Najczęstsze pytania:

Nie stanowi to problemu. Mamy podpisaną umowę z firmą kurierską i możesz wysłać do nas filtr w bardzo atrakcyjnej cenie.

Samą usługę regeneracji DPF wykonujemy zwykle w ten sam dzień, w którym został do nas dostarczony.
Czyszczenie przy pomocy maszyny do DPF zapewnia przywrócenie sprawności filtra do niemal fabrycznych parametrów. Jest to obecniej najskuteczniejsza i najbezpieczniejsza metoda naprawy filtrów DPF. Ponadto usługa jest oferowana w rozsądnej cenie.